Stoofperen zonder suiker (Weight Watchers Proof)
Sommige dingen die ik jaren geleden bedacht heb in de tijd dat ik Weight Watchers deed zijn blijvertjes – zo ook dit recept voor stoofperen zonder suiker en zonder kunstmatige zoetstoffen. Eentje uit de oude schoenendoos dus :-). En ja ja, de herfst komt er weer aan, dus… tijd voor stoofperen – maar dan zonder toegevoegde suikers! Iedere keer als ik de foto hieronder zie dan krijg ik er direct weer trek in mjam!

Heerlijke stoofperen zonder suiker en zonder kunstmatige zoetstoffen
In deze heerlijke stoofpeertjes zit geen zoetstof, geen kant en klare sapjes uit een pak of fles, geen honing, ahornsiroop of agavesiroop en dergelijke. Gewoon fruit. Puur fruit. En kaneel natuurlijk. Geen toegevoegde suikers dus, maar fruit bevat natuurlijk ook suiker dus eet niet de hele pan in je eentje leeg als je wilt afvallen ;-).
Dit recept is daardoor ook meteen Weight Watchers proof: het kost je 0 punten als je je aan de portiegrootte houdt. Het is toevallig ook een vegan recept. Dus mocht je een keer een veganist op visite krijgen dan kun je deze maken.
Recept
Recept stoofperen zonder suiker – Weight Watchers proof


Ingrediënten
- 1 kg stoofperen, bijv. Gieser-Wildeman
- 250 g kersen, zoete, diepvries, zonder pit.
- 2 hele kaneelstokjes
- 2 hele handperen, rijp
- 1 tl aardappelzetmeel, optioneel. (Geen maizena dat wordt troebel, en gebruik een afgestreken theelepel dus de hoeveelheid aardappelzetmeel is even hoog als de rand van de theelepel)
- water
Bereidingswijze
- Schil de stoofperen, snijd ze in de lengte in vieren, en haal het klokhuis eruit.
- Schil de handperen voorzichtig, snij ze in vieren en verwijder het klokhuis. Snijd ze in blokjes.
- Doe de stoofpeertjes in een brede pan en voeg de kaneelstokjes toe, de diepvries kersen, de blokjes handpeer, en voeg water toe tot de peertjes voor een derde onder staan (dus niet alle stoofpeertjes zitten onder water).
- Breng aan de kook, en gaar de stoofperen daarna op lage temperatuur met de deksel op de pan in ongeveer een uur gaar. Schep na ongeveer 30 minuten de peren voorzichtig om zodat de peren die niet helemaal onder water stonden nu in het water liggen.
Zodra ze klaar zijn kun je ze direct serveren. Of volg de stappen hieronder om het sausje wat dikker te maken:
- Schep je de peren voorzichtig uit een pan (bewaar ze in een schaal of andere pan). Als er nog heel veel vocht over is, laat je dat wat inkoken tot je een mooie hoeveelheid saus hebt voor de hoeveelheid peren. Je kunt zelf kiezen of je de kersen in de saus laat, of met de peren mee schept – het maakt voor het resultaat niet uit.
- Meng het aardappelzetmeel met een theelepel koud water en roer door elkaar. Zet de hitte van je saus laag en voeg al roerend druppelgewijs het aardappelzetmeel mengsel toe.
- Doe de peren terug in de saus en warm ze kort op als je ze warm wilt serveren (niet laten koken).
Notities
Heb je een aanpassing gemaakt die goed uitpakte? Ik ben super benieuwd! Vragen stellen via een bericht hieronder mag natuurlijk ook :-).
Mocht je jouw resultaat-foto op instagram zetten en delen, en je wilt een gratis like + reactie van mij: insta-ping me via @eetsuggestie of gebruik #eetsuggestie
Ha, ik maak het zo ook altijd?. Maar zonder aardappelzetmeel. Ga ik ook eens proberen. Ik mistte inderdaad dat stroperige. Soms kook ik 10 gram dadelsiroop mee. Ook erg lekker.
Bedankt voor de tip.
Ps. Ik ben vooral een lezer van wwconnect, al vanaf mei 2017 ?. Geen enthousiaste flexer, maar flexit. Beetje dezelfde reden als jij aanvoerde.
Heb de discussie gevolgd.
Plaats pas sinds zeer kort hier en daar iets ?. Maar daar hoef je niets mee hoor. Meer ter info.
Hoi L,
wat leuk :-). Gelijkgestoofpeerstemden :-). Ik deed het vroeger ook zonder aardappelzetmeel, en ook zonder de gewone handperen. Ik miste dan toch iets van zoetigheid ofzo. Vandaar de handperen. En dat stroperige – ik herken het helemaal ;-). Precies waarom ik het ooit lang geleden probeerde :-).
Ik zit zelf sinds 2012 of 2013 op de WW community (ik weet even niet uit m’n hoofd of t nou 12 of 13 was..). Ik heb de afgelopen weken meer dan 518 berichten van mezelf verwijderd van connect omdat ik niet zeker weet of ik er nog terug ga komen. Er staan er nog genoeg maar er zijn er dus een hele berg weg. Die 518 heb ik geteld maar daarvoor heb ik er nog veel meer verwijderd. Ik ben je gaan volgen trouwens ;-). Alleen zul je mij er niet zoveel meer zien, dus als ik daar niet reageer is t niet persoonlijk ;-). Zit je ook op de facebook groep ‘WW zonder flex’?