Bloemkool hüttenkäse salade (koude salade)

Ik eet deze heerlijke koude vegetarische bloemkool hüttenkäse salade al jaren (sinds m’n tienerjaren). Oorspronkelijk naar een recept van m’n moeder, maar na verloop van tijd is het recept behoorlijk aangepast.
Een bloemkool hüttenkäse recept!
Het voordeel van deze koude bloemkool hüttenkäse salade is dat hij makkelijk en snel te maken is, en je kunt hem uren van tevoren al maken omdat je hem koud eet. Lekker bij de BBQ of bij het gourmetten. Of gewoon als lunch, of op brood als broodbeleg.
Toevallig is deze salade ook goed in te passen in het Weight Watchers programma (maar dit recept stamt van ver voor de tijd dat ik uberhaupt aan WW begon).
Hüttenkäse
Mocht je denken: wat is huttenkase?? Het is een vrij neutrale kaassoort. Het wordt ook wel cottage cheese genoemd. Het is een soort van berg met kleine bolletjes kaas die vrij neutraal van smaak is. Wat ik heb gemerkt is: of je houdt er van, of je vindt het echt vreselijk. Ik hou er van :-). Maar niet puur. Naturel huttenkase zonder er iets mee te doen: dat is niet aan mij besteed. Dus mocht je het ooit eens kopen om te proberen. Probeer het zeker eens in combinatie met kruiden. Dat geeft een wereld van verschil.
De bloemkool huttenkase salade van de foto
Ik deed er zelf deze keer zongedroogde tomaat bij – ik dacht dat staat lekker gezellig. En het is weer eens wat anders. De smaak was wat minder echter: de tomaat was te overheersend voor deze koude bloemkool salade. Je kan het proberen uiteraard ;-), maar als je er iets fleurigs bij wilt doen, dan zou ik iets van peterselie, of rucola, of rauwe rode paprika adviseren (en dan niet te veel). Die vielen bij mij persoonlijk dan wel in de smaak. Het is uiteraard geen garantie: kwestie van proberen met een klein beetje.
De komijn vervangen door nootmuskaat (wel wat minder gebruiken) doe ik ook wel eens. De kerrie laat ik dan ook vaak weg.
Recept
Bloemkool Hüttenkäse salade

Ingrediënten
- 400 g bloemkool, roosjes, diepvries of vers
- 200 g hüttenkäse
- 2 tl mosterd
- tl kerriepoeder
- tl komijnzaad
- peper
- zout
Bereidingswijze
- Zet een pan met voldoende water op met een beetje zout en breng dit aan de kook.
- Kook de bloemkool roosjes in 6 minuten gaar.
- Giet de bloemkoolroosjes af en laat afkoelen.
- Meng de mosterd, kerriepoeder, komijnzaad, en de huttenkase door elkaar.
- Breng op smaak met zout en peper.
- Doe de bloemkoolroosjes op een bord, en doe daar het huttenkase sausje overheen.
Notities
Heb je een aanpassing gemaakt die goed uitpakte? Ik ben super benieuwd! Vragen stellen via een bericht hieronder mag natuurlijk ook :-).
Mocht je jouw resultaat-foto op instagram zetten en delen, en je wilt een gratis like + reactie van mij: insta-ping me via @eetsuggestie of gebruik #eetsuggestie